Kvě 26, 2008
Set

Karneval

Každý rok se v Aalborgu koná na jaře karneval, prý největší v severní Evropě. Celý týden probíhají různé aktivity a vše vrcholí velkým průvodem a párty v parku. A je to velká sláva – v hlavním průvodu bývá kolem 25 000 lidí, dalších 100 000 se kouká.

karneval005.jpg

Já jsem byl ve čtvrtek na koncertě – zdarma. venku v parku, velký podium, asi 4 různé skupiny, reggae, ska, africké bubny a na závěr world music – o té skupině se všichni tvářili, jak je hrozně slavná, ale nikdy jsem o ní neslyšel. Ale bylo to dobrý – takovej mix rocku s africkou hudbou. Celej koncert se mi dost líbil (ale nemám žádný fotky).

V pátek probíhala ve městě Bitva karnevalových skupin – průvod profesionálních skupin z celé Evropy. Šli napříč celým centrem a potom dělalli vystoupení na pódiu v parku (ale tam už jsme nešli).

karneval001.jpg
karneval003.jpg
karneval004.jpg
karneval006.jpg

V sobotu se potom konal velký průvod a párty v parku – já jsem se byl podívat jen na průvod, protože párty mě popravdě moc nelákala (Antoine tam byl a říkal, že to byla jak nějaká orgie – všichni na mol ožralí, všude spousta nepořádku, …).

Průvod byl vážně masovej – ulicí se valilo mraky nakostýmovaných lidí (kostýmy byly překvapivě dobrý, ale myslím, že si je spíš všichni koupili už hotový, než aby si je vyráběli), občas jelo v davu nějaké auto se sound systémem.

karneval009.jpg

Spousta lidí si s sebou táhla vozíky nebo nákupní košíky s pitím – ještě než dorazili do parku, během asi tříkilometrového pochodu se většina stihla slušně opít.

karneval007.jpg

3 Comments

  • Kdy nám v plné kráse předvedeš svůj nově sestřižený zlatý vlas, nebo jsi změnil i barvu jako „to“ na té poslední fotce. Sry ale nejsem schopnej „ono“ zařadit do skupiny „Male or Female“?

  • Ono není moc co předvádět, žádná velká změna, mám to prostě jenom asi o 3 nebo 4 centimetry zastřižený – vypadám teď myslím stejně, jako když jsem v lednu odjížděl…

  • Vypadáš jako Joker https://www.ptakoviny-cb.cz/zbozi/kostym-joker/ 😀 😀 😀

Leave a comment

Archiv

RSS Feed