Kvě 20, 2008
Set

Legoland

Hlavní atrakce celého Dánska. Druhé turisty nejnavštěvovanější místo (hned po Kodani). Pohádková říše. Zhmotnělý kýč. Dětský sen. Plastový bizon. Kostka sem, kostka tam, co já z tebe udělám… Voda teče proudem, koupíte si sezóní pas? Dolů a zase nahoru. Neúčást se neomlouvá. Velké malým chvíli je, možná jindy nebude. Milióny kosmických kostiček kosí kosmana. Legoland. Legoland? Legoland¡

legoland013.jpg

Byla by to hanba se nejet podívat do Legolandu. Navíc jsem nikdy v žádném takovém zábavním parku nebyl. A bylo to levný – vstupenka na celý den (atrakce jsou už v ceně) i s autobusem jen za 200 DKK (pořádala to opět Erasmus Student Network). Měl jsem štěstí, když jsem šel kupovat lístky. Přišel jsem asi hodinu a půl po začátku jejich prodeje a zbyly na mě akorát dva poslední – přesně kolik jsem potřeboval pro sebe a Antoina.

Po příjezdu jsme se přidružili ke rakousko německé trojici a s nima pak absolvovali celý den. Nejdřív jsme si prohlíželi lego město – vymodelované městečko z lega. Byla tam spousta hýbajících se lodiček, vláčků, balónů nebo letadel. Myslím, že fotky tu obecně vypadají dost ošklivě – na živě to bylo všechno hezčí, atrakce děsivější…

legoland002.jpg
legoland005.jpg

První atrakcí na kterou jsme šli byly westernové kanoe. Projížďka korytem s okolostojícíma lego zvířatama a indiánama (samozřejmě se nepádluje, do kopce je to vytažený, z kopce to jede samo) zakončená pěkným sešupem.

legoland006.jpg

V půlce sešupu byla každá posádka vyfocena a svoji vytlemenou fotku jste si pak mohli za 60 DKK koupit. Tak jsme si ji spokojeně zadarmo vyfotili.

legoland007.jpg

Můžu asi představit ostatní – ta vepředu, co není vůbec vidět, je Angela (Rakušanka), za ní sedí Otmar (Rakušák, charakteristickým rysem je, že nosí pořád kravatu – prý je sbírá a má jich fakt hodně – je takovej správně oldschoolovej;) ), uprostřed Katja (Němka, studuje se mnou ve třídě). Pak já (mimochodem, jsem ostříhanej – od Franzie – ale asi to není moc vidět) a Antoine.

Pak jsme pro změnu šli na další vodní atrakci – skoro to samý, akorát to bylo mnohem prudší, místo kanoe byl rotující kruh a k závěrečnému sešupu jsme byli vyvezeni výtahem (plovoucí kruh najel na plošinu, zvedlo nás to 15 metrů a šup dolů).

legoland008.jpg

Pak jsme vyzkoušeli horskou dráhu v hradu. To bylo dobrý – napřed pomalá projížďka mučírnou, pak nás to najednou vystřelilo ven a pěkně jsme proletěli pár klopených zatáček.

Hned vedle byla největší horská dráha legoladu. Byla tam docela fronta, ale dalo se to vzít zkratkou, frontou pro jednotlivce – používá se k doplnění volných míst. Tam nikdo nebyl, tak jsme se postupně rozstrkali do různých vozů.

legoland009.jpg

Já jsem jel se třema tak 12 letýma holkama. Hned na začátku byl mega sešup a samozřejmě na konci zase fotili. Jsem si nebyl jistej, jestli sem tu fotku mám dávat, se tam tvářím dost mimoňsky. Ale to oni asi všichni:).

legoland010.jpg

Další byla – aspoň pro mě – nejlepší atrakce celého parku. Lego Power Builder. V tovární hale bylo asi 10 robotů – takový, jaký se používají při výrobě – tak 6 metrový rameno, s několika klouby, takže sebou mohlo rychle máchat a točit, na konci sedačka pro dva lidi. Na začátku si každý mohl vybrat drsnost (od 1 do 5) a pohyby, které chce udělat. Na poprvé jsme šli na úroveň 3. Jel jsem s Otmarem a bylo to super – celou dobu se ďábelsky chtechtal:). A protože to bylo dobrý, šli jsme ještě napodruhé na úroveň 5. Člověk je přikurtovanej v sedačce, nemůže se ani pohnout a většinu doby trávi hlavou dolů a rotuje. Přišlo mi to asi jako netopýrovat v tramvaji, která dělá lopingy:). Antoine nás natočil na video – není tam nic moc vidět, ale co:

Potom jsme šli na kolotoč s tématem motorových člunů (průměrný věk ostatních účastníků byl tak 7 let) a na pirátskou bitvu. To bylo veselý – jeli jsme na lodi a měli ručně poháněný vodní děla, kterýma jsme stříkali po ostatních lodích a divácích na břehu.

legoland012.jpg

Trochu nahoty:

legoland011.jpg

Potom jsme navštívili vyhlídkovou jízdu vláčkem po zlatém dole, malou horskou dráhu, která nebyla vůbec děsivá, ale hrozně jsme křičeli, protože nám to přišlo zábavný, šli se podívat do podmořského světa (ryby byly živé, ne z lega) a na závěr si skládali z lega autíčka a závodili.

Myslím, že celý park je primárně cílený spíš na menší děti (ideální věk tak 10-12 řekl bych). Spoustu atrakcí jsme nevyzkoušeli – většinou proto, že tisíc a jedna variace na kolotoč, případně pomalý vláček nám nepřišla tak vzrušující. Ale pro větší je tam taky spousta zábavy – tak na ten den akorát, řekl bych. Takže u mě dobrý:).

4 Comments

  • To musí být krásnej zážitek, určitě to stojí za to, navštívit Legoland.

  • Toto musel byt supr zazitek, a taky splneni detskeho snu :), urcite sis jako malej pral jet do LEGOlandu :) ja teda jo. A jel bych tam aji tedka :) a dalo se tam taky naky LEGO koupit? treba za naky „vyhodny“ ceny?

  • Tak jeď – není to až tak daleko a drahý je to tak středně… Jsem tam i potkal nějakou českou rodinku s malýma dětma.

    Lego se tam určitě dalo koupit, ale popravdě jsem se po něm moc nekoukal, takže ceny vážně nevím…

  • Moje rodina celý čas povedať, že soom ploytvanie Môj čas tu v
    Web, však Viem, že som stále know-how denne čítaním takých
    náročných Príspevky .

Leave a comment

Archiv

RSS Feed