Bře 28, 2008
Set

Interview

Zkusil jsem si letos zažádat o dvě stipendia – jedno od Goldman Sachs, druhý od GE Foundations. Obě dvě žádosti znamenaly spoustu papírování, eseje v angličtině a doporučující dopisy. Asi před čtrnácti dny mi napsali z GE, že mi gratulují, že postupuji do druhého kola a že mě zvou na interview (v angličtině, vedené nezávislým panelem).

Interview se konalo samozřejmě v Praze. V mailu psali, že proplácí jízdné, tak jsem se zkusil zeptat, jestli mi proplatí i cestu z Dánska. Neproplatí. Ale nabídli mi, že můžu interview absolvovat po telefonu, že se můžu rozhodnout.

Docela jsem nad tím váhal, protože přece jenom myslím, že na živo člověk může udělat podstatně lepší dojem a navíc moje angličtina není bez poskvrnky a v telefonu to ještě víc vynikne. Nakonec ale racionalita zvítězila a než investovat 5 000 Kč a tak tři dny času do cesty za něčím s nejistým výsledkem, tak je telefon pořád dobrá volba.

Nechtěl jsem to úplně odfláknout, tak jsem si na internetu přečetl spoustu rad, jak při takovém telefonickém pohovoru postupovat a na jaké otázky se připravit.

Včera jsem si po Skypu střihl jedno cvičné interview s Antoinem (díky mu za to).

Dneska jsem se před předpokládanou dobou zavolání oblíkl do košile (jediný slušný oblečení, co tu mám) a učesal se. Dočetl jsem se totiž, že se člověk má oblíct jak na skutečný pohovor, že se to dá poznat po hlase:).

A pak už jsem jenom čekal. Když mi zazvonil telefon, nervózně jsem nadskočil. Ale jenom mi oznámili, že se omlouvají, že to bude o hodinu později, že nějak nestíhají.

Opravdový interview potom bylo docela zábavný. V komisi byly tři paní, všechny z Česka (jestli si dobře pamatuju, tak jedna byla z Matfyzu z Karlovy univerzity, jedna z Fulbrightovy komise a třetí si už nepamatuju). Otázky byly poměrně očekávaný – jestli a co bych rád dělal za výzkum, co plánuju jako svoje budoucí povolání, jestli rád pracuju v týmu, jestli si myslím, že mám schopnosti být vůdce, co dělám jako dobrovolnickou činnost, k čemu by mi bylo získat stipendium… Paní byly příjemný a bylo to spíš takový popovídání.

Myslím, že jsem nasekal spoustu chyb v angličtině, ale celkově z toho mám celkem dobrej pocit. Tak uvidíme, jak dopadnu – výsledky mi dají vědět za dva týdny.

2 Comments

  • Tak at to dopadne dobre, kdyz uz jsem se s tim posilanim tak namahala=)

  • Taky preju at ti to dopadne dobre

Leave a comment

Archiv

RSS Feed