Bře 20, 2008
Set

MOJE jednokolka:)

Dovoluji si vám představit svoji novou společnici:

 

jednokolka001.jpg

 

Protože se zdá, že ježdění na jednokolce je vážně dobrá zábava, rozhodl jsem si koupit vlastní. Hlavně kvůli tomu, abych mohl jezdit (tedy snažit se jezdit) i v době mezi jednotlivými kluby.

Niels (něco jako šef jednokolkovýho klubu) se mě ujal a zásobil mě spoustou dobrých rad. Trochu se mě pokoušel vtlačit do toho, abych si koupil úplně tu nejvíc supr dupr jednokolku (pro rovinný ježdění, dají se koupit i různý do terénu a na triky, který jsou i mnohem dražší), ale dávat v přepočtu něco přes 5000 Kč se mi moc nechtělo. Nakonec jsem se rozhodl pro nejlevnější (ale pořád docela dobrou značku). Ale přesvědčil mě aspoň k nákupu lepšího sedla. Takže mám Qu-ax Standard 24". Těch 24" je velikost kola – dají se koupit od 16" (pro děti), přes 20" (nejlepší na triky) až po 36" (mega věc, určená primárně na dálkový ježdění). Velikost kola určuje primárně rychlost, jakou se budete moct hýbat – jednokolka nemá žádné převody, jedna otáčka šlapátek = jedna otáčka kola. Stála mě v přepočtu asi 2100 Kč + sedlo za 1000 Kč. Je to s 10% slevou, protože to Niels kupoval přes klub a navíc potom ode mě odkoupil původní sedlo za 350 Kč pro účely klubu. Takže i s dopravou mě to přišlo něco pod 3000.

Dánové jsou strašně ochotní – Niels mi jednokolku nejen objednal, ale po doručení i složil a dovezl autem přes celý město (jsem mu říkal, že za ním klidně přijedu autobusem, ale on, že ne, že je to v pohodě). A když došla řeč na placení, tak říkal, že vlastně neví přesně, kolik to stálo a že stačí, že mu to zaplatím někdy v klubu. Nakonec jsem mu vnutil aspoň nějakou zálohu.

Teďka už dva dny trochu trénuju. Ale zatím to není pořád žádná sláva. Většinou tak jednou dvakrát šlápnu (tedy ujedu kolem dvou metrů) a pak spadnu. Ale občas se zadaří a vydržím i dýl. Můžete se kouknout na jeden úspěšnější pokus:

 

6 Comments

  • Dobry Sete, se tam mas asi hodne dobre co? :)

  • Tak já jen doufám, že přežije cestu do Brna a naučíš na tom ségru:P

  • SuprSete, ty jsi prostě nadšenec. *ThumbsUp*

  • Dost dobrá věc, přeju čím dál víc ujetých metrů. Časem k tomu přidáš žonglování a bude to ještě efektnější. Jak moc jsou na tom zlý pády?

  • Takřka vůbec. Vždycky (až na jeden nepovedenej pád) jsem jenom seskočil na nohy. Ono se padání člověk naučí rychle – máš k tomu hodně příležitostí:).

  • uz sa tesim, ked ta budem na fi stretavat na jednokolke :-)

Leave a comment

Archiv

RSS Feed