Bře 18, 2008
Set

Disc Golf

Když jsem na internetu pátral po nějaké možnosti jak si kompenzovat pravděpodobný nedostatek ufobalu tento půl rok, narazil jsem kromě frisbeeového klubu (půjdu se tam podívat asi příští týden, až se jim přesunou tréninky ven a mnohem blíž ke mně, než je mají teď) taky na disc golf. Funguje to stejně jako normální golf, jenom se hraje s lítajícím talířem. A co je nejlepší – hřiště mám asi 5 minut cesty na kole.

Dneska se udělalo extrémně hezky, tak jsme si vyrazili s Antoinem zahrát. Máme celý tento týden prázdniny, protože Dánové jsou na exkurzi v USA. My se ale neflákáme a tvrdě pracujeme na projektu (teda zas tak tvrdě ne, ale tak dvě hodiny denně tomu dáme). Naštěstí jsem si vzal s sebou z Česka dvě ufa (lítající talíře). Nejsou to sice úplně správný – jsou moc měkký a lehký, tedy nelítají tak daleko, ale hrát se s nimi dá.

A jak to tedy funguje? Hřiště je v parku a má celkem 18 drah. Každá dráha má na začátku informační cedulku, která vypadá nějak takto:

 

frisbee-golf002.jpg

 

Je na ní orientační plánek, vzdálenosti z různých startovních bodů (mužete si vybrat ze tří, podle vašich schopností, my jsme kvůli disku hráli většinou z toho nejbližšího) a umístění další dráhy.

Cílem je dostat disk do koše. To je asi metr a půl vysoká kovová obluda. A počítá se počet hodů.

 

frisbee-golf003.jpg

 

Hřiště je poměrně členité a je to překvapivě dost zábavný. Pár fotek ze hry:

 

frisbee-golf004.jpg
frisbee-golf005.jpg
frisbee-golf006.jpg

 

Po celém parku jsou rozesety sloupy s žabími královnami na vršku. Vážně nevím, co to znamená.
frisbee-golf001.jpg
Hráli jsme o čokoládu. A Antoine mě mrcha o dva hody porazil… Ale příště ho vyklepnu:).

 

5 Comments

  • SázkaTak jo sete, jestli příště prohraješ, tak mi ji pošleš čokoládu do Brna. Bereš??? A jestli vyhraješ tak jak přijedeš do Brna tak ti ji koupím.

  • SázkaNe, to neberu. Ale jsem ochoten se vsadit o čokoládu, pokud si přijedeš zahrát se mnou sem:).

  • SázkaTak to bych rád přijal, ale musím se učit na přijímačky a nemám dost peněz na cestu. To mě celkem mrzí. :(

  • Můžu říct, že mě to Dánsko takhle na dálku začíná fascinovat…něco takovýho u nás asi nikdy nebude,máme se hoodně co učit=)

  • Renča: I v Česku se dá hrát discgolf. Viz http://www.discgolf.cz…?id=hriste – jsou to sice jen přenosný koše, nemáme žádný stálý hřište. Ale zase bych to tak s tím obdivem nepřeháněl – všude je něco (třeba tu vůbec nemají lezecký stěny skoro:) ).

    A mám radost z komentáře (z ostatních samozřejmě taky), první holka:) (i když teda nevím, jestli se rodina počítá…)

Leave a comment

Archiv

RSS Feed