Úno 17, 2008
Set

Výlet k východnímu pobřeží

Posledních pár dní bylo dost pěkné počasí a ještě jsme nebyli na žádném delším výletě, tak jsme se rozhodli, že se pojedeme podívat k moři. Konkrétně na východní (bližší) pobřeží. Rozhodli jsme se až v pátek večer, tak nebyl moc čas shánět lidi. Nakonec se sestava ustálila na 3 lidech – Martin (z Brna, studuje na VUT design), Antoine (z Bordeaux, je se mnou v miniskupině na projekt) a já.

V sobotu ráno už nebylo zdaleka tak pěkný počasí jako dny předtím – ráno bylo zataženo a sněžilo. Martin skoro vyměkl a říkal, že to odložíme na jindy. Obalamutil jsem ho ale předpovědí, že se počasí má zlepšovat a tím, že Antoine už je na cestě. Tak taky vyrazil. Přijel sice trochu později (sraz byl u mě), ale to nevadilo, protože Antoine se taky někde ztratil. Dali jsme si u mě doma čaj a když už nebylo zbytí, vyrazili jsme.

Jeli jsme po rovině po cyklostezce (kolem skoro každé silnice tu mají cyklostezky – ráj pro kolaře:) ). K moři to je ode mě asi 20 kilometrů, takže jsme si cestou dávali i přestávky.

 

"vychodnipobrezi001.jpg"

 

Tady jsem já a Antoine.

 

"vychodnipobrezi002.jpg"

 

A tohle je Martin opírající se o samoobslužný obchůdek s bramborami a dřevem. Funguje jednoduše – přijdete, vezmete si, co chcete a podle ceníku vhodíte peníze do kasičky.

 

"vychodnipobrezi003.jpg"

 

Tady už jsme u moře. Čekali jsme prosluněnou pláž s opalujícími se dívkami, ale ani po jednom tu nebylo památky. Šel jsem se raděi podívat, jestli se ty holky neschovávají v loďce, která byla asi 100 metrů od břehu (bylo tam tak 0-3 centimetry vody, takže se po písku dalo jít).

 

"vychodnipobrezi004.jpg"

 

"vychodnipobrezi005.jpg"

 

Neschovávaly:(.

 

"vychodnipobrezi006.jpg"

 

Zato celá pláž byla posetá malými zkrouceninami z písku (podobnost s exkrementy je čistě náhodná). Nevím, co to je, možná nějací mořští červi.

"vychodnipobrezi007.jpg"

Dali jsme si tedy aspoň oběd. Ale na dlouhý vysedávání to nebylo, trochu nám omrzaly končetiny.

Cestou zpátky jsme chtěli zkusit jet po druhé straně fjordu, tak jsme se jeli podívat, kolik stojí trajekt. Stál 17 DKK (1 DKK je asi 3,50 Kč) pro osobu i s kolem, což nám přišlo rozumný, tak jsme se nalodili.

 

"vychodnipobrezi008.jpg"

Počasí nějak nedbalo předpovědi a místo aby se zlepšilo, tak začal foukat celkem silný protivítr a chvílemi mrholilo. Navíc nás z našich ne zrovna luxusních kol začal bolet zadek (Martina) nebo záda (mě).

Martin se na mě za to, že jsem ho podle vylákal ven, kus před Aalborgem naštval a rozkopal mi kolo.

 

"vychodnipobrezi009.jpg"

Musel jsem si ho potom spravovat. Antoine přihlíží a je mu z té krutosti do breku, tak má pro jistotu v ruce kapesník.

"vychodnipobrezi010.jpg"
Ve skutečnosti to bylo samozřejmě mnohem prozaičtější – píchl jsem. Jeňa mi sice ke kolu odkázal i náhradní duši, měla ale drobnou vadu – průměr jejího ventilku byl větší, než díra v ráfku – takže jsme lepili.

Potom už jsme bez úhony dojeli až domů. Cesta po druhé straně byla o dost delší, takže jsme celkem najeli něco přes 60 kilometrů, z toho část v protivětru. Byl jsem dost unavenej, tak jsem večer usnul hrozně brzo. Ale líbilo se mi to:).

Některé fotky jsem nefotil já, ale Martin (další jím nafocené fotky). A mapa naší cesty (taktéž u Martina).

6 Comments

 • S tou duší to stejně nechápu, jakej ventilek jsem ti tam nechal? Autoventilek?
  A pozdravuj Antoina, úplně se mi zastesklo, jak ho tak vidím na fotkách :)

 • DušeJo jo, autoventilek. Ale nechápů výrobce ventilků, že je nejsou schopný dělat kompatibilní aspoň průměrem…

  Antoineovi pozdrav vyřídím.

 • commentaryCelý táta, neztratiš se. Hlavně vypátrej původ pískových nudliček. Myslím si, že opravdu se jedná o extrememty nějakého vodního tvora, který přes své tělo filtzuje potravu s plážovým pískem. Či ne a když jo tak jakého? DV.

 • Hi Antoine! Yeah, I feel great. Just a little bit sorry I’ve left Aalborg 😉 But that’s life… Do you already have a project supervisor for this semester? What’s your topic? (Set, feel free to answer this as well :)

 • ProjectOk, I’ll answer instead of Antoine. Our supervisor is René R. Hansen (I haven’t seen him yet) and project topic is TRIPS to the semantic EDGE. You can find more here – http://oldwww.cs.aau.dk…posals_sv

 • Jenom pro udržení konzistence příspěvků – mezi dědou a Jeňou byl ještě příspěvek od Antoina:

  I’m like reading Chineese here but hello Jeňa ! Hope you feel fine back home 😉

  Smazal jsem ho na jeho žádost (podepsal se celým jménem a google na dotaz na jeho jméno vyhodil tuhle stránku na první místo. A on se bojí ukazovat svoje fotky – je to agent francouzské tajné služby a samozřejmě po něm jdou…)

  A doufám, že si to nebude překládat, říkal, ať nepřidávám žádné hloupé poznámky…;)

Leave a comment

Archiv

RSS Feed