Úno 2, 2008
Set

Ubytování

Chcete-li nakouknout, jak vypadá dům, kde bydlím, pokračujte dál.

Bydlím poměrně na okraji Aalborgu. Je to asi kilometr a půl ke škole, ale do centra kilometrů tak šest. Paní z ubytovací kanceláře, když mi dávala klíče, mě trochu litovala a říkala, že si to můžu zkusit 15. února přijít vyměnit. Ale už teď je mi jasné, že nic měnit nepůjdu – znova se balit, poznávat se s novými lidmi a zjišťovat základní informace by se mi asi vážně nechtělo:). Navíc je to tady dobrý (mi zatím přijde).

 

 

dům

kůlna

 

To nahoře je náš dům. Je v celkem klidné čtvrti. Oni to tady mají obecně udělaný tak, že vedou hlavní silnice, na kterých není vůbec nic a z nich odbočují slepé uličky do malých obytných bloků. Je pro 8 lidí (zatím je nás tu 6).

Dole je fotka malého domečku, který patří k tomu našemu – je v něm malá kůlna na kola a prádelna. Do prádelny se vchází pomocí speciální magnetické karty, kterou zatím nemám. Budu se muset stavit do kanceláře firmy (nebo města?), která se o to tady stará.

 

kuchyně

 

jidelní stůl

 

 

Toto je kuchyně a jídelna. Je dobře vybavená – je tu sporák s troubou (na elektrický plotýnky si budu muset trochu zvykat). mikrovlnka, toustovač (2 různý typy), rychlovarná konvice, 2 velké lednice, mixér, … – prostě vše, co bych snad kdy mohl potřebovat.

 

společenská místnost
fotbálek

 

V patře je společenská místnost s pohovkama, televizí a fotbálkem (není místní, patří Jimmymu – spolubydlící Dán). Včera jsme večer hráli a budu muset trochu trénovat – hraju jak lama:). Zatím tu jsou tři Dánové, kteří tu bydlí už dlouho a Polák s Maďarem, kteří přijeli včera. Dánové jsou hodní a ochotní – rádi poradí a pomůžou. Maďar je zatím nějakej zakřiknutej a Polák je zdá se v pohodě. Ale pořád si ještě nepamatatuji, jak se jmenují.

 

stůl
postel

 

Toto je už můj pokoj. Je docela velký, řekl bych tak 4×5 metrů. Mám v něm psací stůl, skříňku, postel, stoleček. Na zemi jsou parkety. Z okna mám výhled na stromy (za nima je sice silnice, ale je to docela dobře odhlučněný).

 

skříň

 

věšák

V rohu mám šatní skříň a křesílko. Chyběl mi tu trochu nějakej věšák, shodou náhod jsem ale od Honzy (Čecha, co tu byl minulej půlrok) dostal jeho zbytky ze stavění draků (bambusový tyče a provázky), tak jsem si z toho dva věšáky vyrobil. Jeden už v provozu můžete vidět na první fotce, na druhé je detail čerstvě (dnes ráno) vyrobeného druhého. Jsem na ně docela pyšnej:).

Kdybyste chtěli přijet, tak není vůbec problém – mám tu ani nevím proč matraci navíc, místa na zemi je spousta (i spacák vám můžu půjčit) a Dánové říkali, že jim to taky vůbec nevadí.

A ještě adresa, kdybyste mi chtěli třeba psát:) : Hvidkildevej 6F (v překladu to znamená ulice bílého pramene), Aalborg, 9220, Denmark

 

8 Comments

 • peknej bejvak, ale myslim ze ten sporak neni elektrickej, ale ze je to sklokeramicka deska. Na te fotce to neni uplne poznat 😉 jinak to mas fakt pekny, nechci nejak pomlouvat to Jenovo bydleni ale myslim ze proti tobe zil v odost horsich podminkach. urcite si tam pripadas uplne uzasne a s hodne mistem, pac mas pokoj vetsi nez ja 😀 a to ho mam na pul s bratrem

 • jeste takova mala drobnost ale to je k webu, kdyz kliknu na leden zmizi mi unor :( a nemuzu se dostat do unora

 • A sklokeramická deska topí na plyn, Kapře? 😉 Ale máš pravdu, že co se týče luxusu při vaření je to asi dost rozdíl. Já jsem si na svůs opravdu elektrický sporák těžko zvykal.
  Jinak to tam máš moc pěkný, Sete, ale nemusel bys hned první den kupovat tolik kastlů ølu 😛

 • Jo, asi to bude spíš sklokeramická deska, máš pravdu Kapře. Už jsem se naučil, že když chci něco vařit, tak první věc co udělám je, že ji zapnu, pak si připravuju věci a tak za 5 minut je dost teplá na to, aby se na ni dalo něco rozumnýho dělat. A tak 10 minut před koncem ji zase můžu vypnout.

  A copak koupit tolik kastlů, ale všechny je vypít, to mi dalo teprv zabrat…:)

 • Zdarec, vidím, že si v Dánsku celkem žiješ. Máte tam moc hezký. Kastlů od čeho? :) přesedlal jsi z kofoly na něco jinýho?

 • Díky.

  øl = pivo. A nepřesedlal. Vypil jsem jednu třetinku, když mi bylo nabídnuto, jestli třeba není lepší než český a není – takže se tu ze mě asi alkoholik nestane:)

 • Pozdrav z BrnaMáš to doopravdy senza. Věšák je úplný UFO, snad bude i funkční. To by jsi nevěřil k čemu všemu se může taková druhá matrace hodit. Dánové jsou fajn, maďaři mají slovenský komplex,a poláci jsou „světoví“. Snaž se hodně poznávat místní mentalitu a budeš li mít trochu možnost podívej se i do okolních severních zemi. Já na tu kde jsi mám jen nejlepší vzpomínky. Můžeš mí i občas poslat zážitky či fota na mail:sea_intools@email.cz. Zdraví děda.

 • Šmejdi nyní zkoušejí štěstí znovu, tentokráte svoji voňavku pojmenovali: aktivátor FISH XXL , respektive Dynamite nebo Fish Hungry . Kritická recenze na zákeřnou pohádku pro romantické chlapy. Nabídka “aktivátoru” mně přišla do e-mailové schránky, stejně jako dalším Evropanům (ano, nejde pouze o české specifikum). https://rybydynamit.com/#5 Jedna byla menší a měkčí, druhá výrazně větší a tvrdší. Jak jsem se později dočetl, jedná se o speciálně vypěstované odrůdy, jejichž vnitřek funguje jako houba. Je nasáklý různými aminokyselinami a dalšími aromatickými a chuťovými látkami. No, voňavé šťávy z kukuřice doslova vytékaly, to se nedalo popřít. Byl jsem velmi zvědavý, co na to řeknou kapři.

Leave a comment

Archiv

RSS Feed